Linia PHS: maszyna zespolona 2 w 1

paletyzator i foliomat na stretch folię
Seria 2 w1. Typ PHS – Paletyzarka ze zintegrowaną  automatyczną kapturownicą poprzeczną Technika naciągu poprzecznego – stosowana w celu jak najlepszego zabezpieczenia ładunku

Produkt

PALETYZOWANIE
I NACIĄGANIE FOLII;

INNOWACYJNE POŁĄCZENIE


Technologia Paletyzowania najwyższej jakości w połączeniu z niezwykle wydajną Technologią Naciągu Poprzecznego – koncepcja serii '2 w 1.'

Przy minimalnym zapotrzebowaniu na przestrzeń, firma MÖLLERS Group połączyła w jedno dobrze znane nowoczesne, awangardowe) technologie, (cieszące się od lat dobra marką), w wyniku czego powstało innowacyjne rozwiązanie w sektorze paletyzowania i zabezpieczenia ładunku.

Dzięki zastosowaniu know-how oraz doświadczeń zdobytych w obu technologiach, firma MÖLLERS Group opracowała dwuczęściowe urządzenie, spełniające najwyższe wymagania: wypoziomowana na podłożu Automatyczna Paletyzarka układa w stosy opakowane produkty w sposób bezpieczny i stabilny, wedle dowolnie ustawionego formatu paletyzowania. Przy końcu linii procesu paletyzowania, zintegrowana Automatyczna Kapturownica Poprzeczna  zabezpiecza ładunek folią  -  klient oszczędza na ilości folii, ale nie na bezpieczeństwie.

Pomysł orientowany na przyszłość

Paletyzowanie i zabezpieczenie ładunku w jednym miejscu, z jednym systemem sterowania, przy niskim zużyciu energii, bez  kolejnych operacji transportu – to pomysł z widokiem na przyszłość.


01 Nadawa opakowań typu low bag [worek niski]. Takie rozwiązanie  pozwala na kontrolowanie całego procesu roboczego.

02 Ostrożne układanie worków. Warstwy pakowanych towarów sa formowane w oparciu o indywidualne, podane przez klienta  specyfikacje.


03 Paletyzowanie Warstwowe. 
Warstwa zostaje przetransportowana na paletę oraz
umieszczona na samym wierzchu.A to z kolei zapewnia, że warstwy ustawiane są równomiernie i stabilnie. Formowanie  warstwy oraz żądane przez klienta pozycjonowanie opakowanych wyrobów są kluczowymi atutami tego nowoczesnego systemu.
Droga do bezpiecznego ładunku – podstawowe etapy

Połączenie najlepszych cech z dwu różnych światów:
Wystarczy kilka zautomatyzowanych kroków,
a PHS rozpocznie paletyzację opakowanego towaru i zabezpieczy ładunek.


Opakowany towar, bez względu na rodzaj, nie stanowi problemu dla PHS - nowej generacji maszyn paletyzujących i zabezpieczających ładunki. Worki, puszki, opakowania tekturowe lub beczki–
– wszystko to

PHS ustawi w odpowiedniej pozycji; następnie wykona  ich układanie na paletach o dowolnych wymiarach. W zautomatyzowanym procesie powstanie opakowanie wg życzenia klienta. Dzięki wywieraniu równomiernego nacisku na powierzchnię, PHS delikatnie wypoziomuje opakowane wyroby.05. Minimalna wysokość spadku. Opakowane towary zostają wypozycjonowane spadając
z niewielkiej wysokości.

04. Formowanie warstwy. Opakowane wyroby podlegają formowaniu oraz zostają rozmieszczone wzdłuż i  wszerz.


06 Dociskanie warstwy. Warstwa zostanie wypoziomowana naciskiem wywieranym na powierzchnię

Dzięki małej szybkości nadawy na poziomie oczu operatora, cały proces znajduje się cały czas pod jego kontrolą. Kolejny atut naszej maszyny: paleta nie przesuwa się w czasie układania w stosy. Przy układaniu nowej sterty, PHS przejmuje każdą nową warstwę i układa ją u góry palety.  Przy rozkładaniu warstwy - z bardzo małej wysokości  - zwiększa się bezpieczeństwo: każda nowa warstwa zostaje umieszczona na poprzedniej, a wysokość spadku wynosi tylko kilka cm, po czem na powierzchnię zostanie przyłożony odpowiedni nacisk. Warstwa na warstwę – i  powstaje stabilny stos. To idealne przygotowanie do zabezpieczenia ładunku w Technologii Kapturownicy Poprzecznej.08. doprowadzenie folii zwykłej  Dociśnięte palce naciągające podnoszą folię precyzyjnie i bezusterkowo07. Podawanie  folii oraz jej otwieranie. Cztery ssawki pobierają  folię tubularną, bocznie zginaną

09. Formowanie kapturka  zmniejszanie powierzchni kapturka
o regulowanych rozmiarach

Pakunek  zabezpieczony do przewozu i magazynowania

A kolejnąniezwykłym atutem urządzenia PHS jest to, że bez potrzeby dodatkowego transportu spaletyzowana, ale niezabezpieczonasterta zostaje owinięta naciągniętą folią. Towar zostaje wypozycjonowany w sposób absolutnie stabilny na załadowanej palecie; folia jest w stanie zabezpieczyćgo na czas przewozu i magazynowania. PHS jest w stanie pracować ze wszystkimi ogólnie dostępnymi foliami – mającymi standardową i bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Folia tubularna węzłowa, bocznie zaginana, doprowadzana jest  do urządzenia od góry, a następnie zostaje rozciągnięta przez cztery ssawki oraz wypozycjonowana przez palce naciągowe. Mechanizm szczelnego zaciskaniatych palców objęty jest patentem MÖLLERS Group  i stanowi dowód na to, że maszyna PHS posiada nowoczesne rozwiązania techniczne. Cała folia zostaje pobrana z maksymalną precyzją, bez potrzeby stosowania dodatkowego układu mechanicznego.

10. Naciąganie folii Naciąganie folii stosownie do formatu palety


12.Wykonczenie folii Podwijanie lub rozciąganie wysokostojakow


11. Owijanie folią. Duże siły nastawcze zapewniają zabezpieczenie ładunku na palecie.

Palety o różnych wymiarach można zabezpieczyć folią poprzecznie naciąganą, bez potrzeby zmiany folii tubularnej. PHS zwyczajnie dociąga  folie, napinając ją zależnie od formatu palety i jej obciążenia. Wystarczy kilka sekund, a ładunek zostaje owinięty; duże siły nastawcze powodują, iż ładunek zostaje połączony z paletą w sposób bezpieczny i trwały. W maszynach serii 2 w 1 stosuje się dwie techniki pakowania – na żądanie klienta może ona podwijać paletę od dołu lub wykonać wysokostojakowe naciąganie folii po krawędziach palety, co ułatwia magazynowanie palet na wysokich stojakach.


Awangardowa technologia PHS – Bogate doświadczenie plus rozwiązania techniczne połączone z niemiecką jakością wykonania wszystkich elementów maszyny składają się na nowoczesne rozwiązania techniczne  zastosowane w PHS.

Pełna elastyczność przy minimalnej przestrzeni
PHS bez problemu spełni najostrzejsze wymagania.
Największy  jej przymiot to wysoka elastyczność operacyjna

Maszyna PHS oferuje naszym klientom technologię z najwyższej półki, przy minimalnym zapotrzebowaniu na przestrzeń - i to bez żadnych kompromisów. Pierwszą zaletą jest elastyczność zastosowania urządzenia. Przy paletyzowaniu może być stosowana lub nie dodatkowa warstwa płaskiej folii w celu ochrony przed wilgocią, jak i dodatkowe arkusze tekturowe do ochrony opakowanych wyrobów. Możliwe jest jedynie zabezpieczenie palet bez uprzedniego paletyzowania –
– np. w celu pakowania FIBC lub oktabin, lub w celu ponownego zabezpieczenia uszkodzonej palety.

Na maszynie można pracować stosując dowolnego rodzaju folię tabularną, można ją naciągać także wg konturów opakowania: dobrze sprawdzona technika kapturowania zapewni równomierny rozkład nacisku na całym ładunku. Duże siły nastawcze  zapewniają max oparcie dla pakowanych wyrobów oraz optymalne przyleganie do palety. Dobra przeźroczystość folii pozwala na szybką i łatwą kontrolę  zawartości palety, jej przewóz i magazynowanie.

Komfortowa obsługa maszyny - to kolejny jej atut. Wystarczy jedna tablica główna, stanowiąca klucz do sterowania pracą całego systemu. Na panelu wszystkie  procesy operacyjne – od napełniania do etapu wykończenia i zabezpieczenia palet - można kontrolować , nadzorować, a w razie potrzeby przerwać. Podłączenie do centralnej jednostki  procesora zmniejsza ilość  złącz standardowych [interfaces]. Umożliwia to wykonywanie bezpośrednich połączeń z bardzie złożonymi systemami w celu optymalnej kontroli produkcji. Po prostu – technologia zorientowana na przyszłość, podobnie jak i nasz personel.Seria: 2 w 1. Typ: PHS

01 | podawanie palet pustych
02 | podtrzymywanie folii płaskiej
03 | nadawa dolna towaru opakowanego
04 | paletyzowanie wg życzenia klienta
05 | zabezpieczenie ładunku w tym samym miejscu
06 | Palety gotowe do wysyłki
07 | prosta obsługa z głównego panelu sterowania
08 | osobne zabezpieczenie, z kontrolą obrysu palety i jej poziomowania

(możliwe różne nośniki ładunku towaru , np. oktabin,  FIBC, etc.)Działanie

Max wydajność technologiczna i bezpieczeństwo dla środowiska

Praktyczne rozwiązania długofalowe: PHS spełnia normy bezpieczeństwa ekologicznego pod względem projektu i konstrukcji.

Innowacja może oznaczać postęp tylko wtedy, gdy ma zostać wykorzystana w długofalowej perspektywie. Przy projektowaniu i tworzeniu maszyny PHS, inżynierowie –fachowcy MÖLLERS Group  = kładli także nacisk na stronę ekonomiczną oraz ekologiczną. Technologia naciągu poprzecznego wyróżnia się  niskim zużyciem folii oraz optymalnym wykorzystaniem miejsca. Połączenie tych dwu cech zwiększa także wykorzystanie energii.  A wszystko razem wzięte oznacza z kolei korzyści dla środowiska i procesy przyjazne dla środowiska. PHS spełnia najnowsze wymogi rynku, jak np. Pakowanie Bezpaletowe. Dwa dodatkowe moduły uwzględniają  kierunek w technologii pakowania. Ponadto mamy jeszcze nakładacz warstwy wierzchniej oraz układ odwracania, dzięki czemu PHS to inwestycja pionierska i oszczędna.

Krotki czas instalowania oraz szybki rozruch  mówią same za siebie: PHS  staje się  istotnym elementem   produkcyjnych  nowoczesnych urządzeń dla nowoczesnych zakładów przemysłowych – maszyna ta jest szybka i łatwa w użyciu.


Doskonałe parametry na każdą okazję

W wiodącej firmie inżynierskiej takiej, jak MÖLLERS Group znakiem firmowym jest innowacja. Klient wybiera połączenie dwu technologii  z górnej półki, a dzięki temu uzyska już na   starcie przewagę nad konkurencją wraz ze swym towarem, jeśli chodzi o Paletyzowanie i Zabezpieczenie Ładunku:

Paletyzowanie i Zabezpieczenie Ładunku jednocześnie:
- cały proces odbywa się przy minimalnym zapotrzebowaniu na przestrzeń
- cały proces można łatwo analizować – od początku do końca
- duża elastyczność opakowanego towaru, palet i rodzajów folii
- optymalna sekwencja operacyjna z niskim zużyciem energii
- duża wydajność
- łatwość obsługi z jednego panelu sterowania
- krotki czas instalowania i szybki rozruch

Numer patentu:
DFE 10 2009 024.002.0

Wersje PHS:
PHS 400  do 400 worków/h
PHS 800  do 800 worków/h
PHS 1200  do 1200 worków/h

DE 102009 024 002.0
DE 10 2009 024 002.0
DE 10 2009 024 002.0

DANE TECHNICZNE
Szerokość ładowania: max. 1.200 mm
Długość ładowania max. 1.400 mm
Wysokość ładowania 800 - 2.600 mm   
Wytrzymałość folii: wg życzenia klienta
Typ folii: PE tabularna, zginana bocznie
Opis techniczny i dane


Seria  2 w 1


MÖLLERS Group –  Kompetencja dzięki doświadczeniu

Podawanie, napełnianie, pakowanie, paletyzowanie, ładowanie i magazynowanie – nasze maszyny, wyposażenie i instalacje wyznaczają kryteria dla przemysłu wytwórczego. Od dziesięcioleci, MÖLLERS Group  z potencjałem kilkunastu zakładów  w różnych miejscach, świata  słynie z kompetencji i innowacyjności w dziedzinie budowy maszyn. Nasz klient stoi w centrum zainteresowania – ponad 600 wysoko wykwalifikowanych pracowników, doradzi, zaprojektuje, wyprodukuje i zainstaluje nasze produkty, a także zapewni ich konserwację i ulepszenia pod kątem najwyższej jakości oraz kompleksowa obsługę. Na miejscu klienta ma do dyspozycji naszą globalną sieć przedstawicieli oraz partnerów.
MÖLLERS Group słynie z projektowania wysokowydajnych maszyn i rozwiązań pod klienta. Mnóstwo patentów, innowacyjności i pozycja światowego leader’a  sprawiają, że jesteśmy kluczowym partnerem   dla naszych klientów zajmujących się procesami produkcyjnymi.
Technologia z najwyższej półki oparta o doświadczenia. Odwiedź nas.

Siedziba główna:
Maschinenfabrik Möllers GmbH
P. O. Box 17 64 • 59247 Beckum / Germany
Sudhoferweg 93 - 97 • 59269 Beckum / Germany
Telephone: +49 (0) 2521 88 - 0 • Telefax: +49 (0) 2521 88 -100
info@moellersgroup.dewww.moellersgroup.de

Filie:
Mollers North America, Inc.
5215 52nd Street, SE • Grand Rapids, MI 49512
Telefon: +1 (616) 9 42 - 65 04 • Telefax: +1 (616) 9 42 - 88 25
mollersna@mollersna.comwww.mollersna.com

GREIF-VELOX Maschinenfabrik GmbH / Logdos
P. O. Box 12 11 51 • 23532 Lübeck / Germany
Kronsforder Landstraße 177 • 23560 Lübeck / Germany
Telefon  +49 (0) 451 53 03 - 0 • Telefax: +49 (0) 451 53 03 - 233
webmaster@greif-velox.dewww.greif-velox.de
logdos@logdos.dewww.logdos.de

Librawerk Maschinenfabrik GmbH
Vossenkamp 1 • 38104 Braunschweig / Germany
Telefon : +49 (0) 53 13 70 98 - 0 • Telefax: +49 (0) 53 13 70 98 - 88
info@librawerk.dewww.librawerk.de
Möllers Group 2011
projektwoanie & konceptualizacja: (freiluft design) | photo: (fotodok.) | tekst: (Biuro prasowe, Köln)